Одеський окружний адміністративний суд залишив без змін рішення про заборону забудови на схилі

Одеський окружний адміністративний суд залишив без змін рішення про заборону забудови на схилі

Сьогодні в Одеському окружному адміністративному суді відбулось засідання за позовом ГО “Рада громадської безпеки” до Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради, Управління державної архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та до Одеської міської ради про визнання протиправним застосування містобудівних умов та обмежень, дозволу на виконання будівельних робіт, визнання протиправною бездіяльності.

Нагадаємо, у березні минулого року Одеська міська рада затвердила проект землеустрою про відведення земельної ділянки в районі Аркадії площею майже 0,7 га та надала її в оренду підприємству, а на початку вересня одеське управління ДАБК дозволило своїм рішенням фірмі розпочати будівельні роботи.

Землю підприємству виділили начебто під зведення яхт-клубу та за проектом тут планували збудувати три корпуси від 3 до 11 поверхів, площею понад 22 тис м кв, у тому числі 157 «кімнат для відпочинку» та 48 паркінг-місць.

Територія пляжів та загалом земля на відстані 100 м до прибережної лінії є власністю територіальної громади міста Одеси. Згідно Правил устаткування та експлуатації пляжів міста Одеси, на берегозахисних спорудах, які є місцями масового відпочинку, забороняється, окрім іншого, спорудження будь-яких будівель та інших об’єктів, не пов’язаних з експлуатаційним режимом та охороною природних і лікувальних факторів. Hа території 100 метрової зони від уріза води дозволяється проводити: – діяльність, пов’язану з використанням природних лікувальних факторів, на підставі науково обґрунтованих висновків і результатів державної санітарно-гігієнічної та екологічної експертиз; – виконувати берегоукріплювальні, протизсувні, протиобвальні та протиерозійні роботи, будувати хвилерізи, буни та інші гідротехнічні споруди; – влаштовувати причали.

На сьогоднішньому засіданні представник третьої особи обслуговуючого кооперативу «СЕЙНТ БАРС» подав клопотання про скасування заходів забезпечення позову намагаючись довести суду, що ГО “Рада громадської безпеки” немає ніяких підстав для забезпечення даного позиву. ТОВ “СЕЙНТ БАРС” у клопотанні зазначили, що акти, які оскаржуються позивачем, а саме наказ про містобудівні умови та обмеження та наказ 01-06/195 від 08.08.2019 року та дозвіл на виконання будівельних робіт: “…ніяким чином не стосується позивача та не порушує ніяких його прав и порушувати не може…”.

Після виходу з нарадчої кімнати судя вирішила залишити без змін минуле рішення про визнання протиправним та скасування наказу від 08.08.2019 року, визнання протиправним та скасування дозволу на виконання будівельних робіт, визнання протиправною бездіяльності. Тобто, зупинити дію Дозволу на виконання будівельних робіт № ОД 112192452146 від 02 вересня 2019 року, виданого Управлінням Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі № 420/7613/19. Заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «ВАРДА ПЛЮС» (код ЄДРПОУ: 38479535), Обслуговуючому кооперативу «СЕЙНТ БАРС» (код ЄДРПОУ: 42950008) та будь-яким іншим особам здійснювати підготовчі та/або будівельні роботи на земельній ділянці, площею 0,6844 га, розташованої за адресою: м. Одеса, бульвар Французький 1/5, кадастровий номер 5110137500:48:01:0010, на підставі Дозволу на виконання будівельних робіт № ОД 112192452146 від 02.09.2019 року, виданого Управлінням Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі № 420/7613/19.


суд 2суд 1

 

Поділитися статтею