Пожежа, яка унесла 16 людских життів. Хто відповість за десятки скалічених доль?

Пожежа, яка унесла 16 людских життів. Хто відповість за десятки скалічених доль?

В Одесі 4 грудня сталася масштабна пожежа в коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Остаточна кількість жертв трагедії – 16 осіб. Всього постраждали 47 людей.

Поліція 10 грудня повідомила про підозру директорці коледжу економіки та права Любові Кочерзі. Її підозрюють у службовій недбалості та порушенні правил пожежної безпеки, що спричинило тяжкі наслідки. Також підозру мають оголосити і завідуючій відділенням, яка першою побачила і не повідомила про пожежу. 11 грудня суд відправив директорку згорілого коледжу під цілодобовий домашній арешт з обов’язковим носінням електронного браслета. Окрім того, суд усунув Кочергу з посади.

Також зі своєї посади був звільнений директор Департаменту освіти і науки при ОДА Лончак Олександр Анатолійович.

Як ми бачимо з вищезазначеного, перші усунення з посад не довелося довго чекати. Так би мовити, «голови полетіли». Але ми всі розуміємо, що чиновники, які мають насправді нести відповідальність за ці трагічні події досі сидять у своїх кріслах. Розберемось, хто ж насправді повинен відповісти за десятки скалічених доль.

Будинок прибутковий Асвадурова, споруджений у 1913-1914 роках, розташований по вул. Пушкінській, 37 на розі вул. Троїцька, 25, рішенням виконавчого комітету Одеської обласної ради народних депутатів від 20.04.1982 № 230 прийнято під охорону держави як пам’ятку архітектури місцевого значення.

Згідно листа Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації № 3433/02/52-02-02від 12.12.2019 Державний вищий навчальний заклад «Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу» є закладом вищої освіти державної форми власності. Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань засновником та органом управління зазначеного закладу вищої освіти є Міністерство освіти і науки України. Майно Державного вищого навчального закладу «Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу» знаходиться у державній власності. Відповідно, що фінансування теж здійснюється з державного бюджету.

Нижче приведемо деякі витяги зі Статуту коледжу. Управління здійснюється за принципами автономії і розділення повноважень з МОН, контракт з директором укладає МОН.

«Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу» напряму підпорядковується Директорату вищої освіти і освіти дорослих, який є самостійнім структурним підрозділом апарату Міністерства освіти і науки України (МОН), що утворюється для виконання завдань щодо забезпечення формування державної політики у сфері вищої освіти і освіти дорослих, включаючи освітню діяльність за всіма рівнями та ступенями вищої освіти, освіту дорослих. Директорат безпосередньо підпорядкований державному секретарю МОН. Діяльність директорату може координуватися Міністром освіти і науки України або відповідно до розподілу обов’язків першим заступником міністра чи заступником міністра. Генеральним директором Директорату є Шаров Олег Ігорович.

Першим завданням та одне з основних завдань є: здійснення постійного моніторинг та аналізу стану системи вищої освіти, включаючи політичні, правові, фінансові, організаційні та інші аспекти, аналізує існуючі та виявляє можливі проблеми у сфері вищої освіти на основі дослідження статистичних даних, звернень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, звернень громадян, інших джерел інформації.

Як ми розуміємо, такий моніторинг та аналіз в «Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу» не проводився, адже б тоді більшість «траблів», про які, нажаль, стало відомо вже після трагедії могли б бути вирішені набагато раніше.

Що ми маємо на даний час:

  1. 16 згорілих заживо. Дорослі та діти. Більшість досі не опізнано;
  2. Десятки зламаних доль;
  3. Звільнення директора Департаменту освіти і науки при ОДА;
  4. Цілодобовий домашній арешт з обов’язковим носінням електронного браслета для директорки Коледжу;
  5. Досі не вручена підозра начальнику ГУ ДСНС у Одеській області Віктору Федорчаку;
  6. Окремі керівники ГУ ДСНС Одеської області намагалися приховати і знищити документацію щодо проведеної перевірки протипожежного стану і надання дозволу на експлуатацію приміщень навчального закладу;
  7. Високі Київські чини з МОН досі залишаються поза підозрами.

Як каже українське прислів’я: «Риба завжди гниє з голови», а голова – це наша влада.

gorat_5de7ce1586406

 

Поділитися статтею