Відправили лист Голові Одеської міської ради щодо масового отруєння людей шаурмою в селищі Авангард

Відправили лист Голові Одеської міської ради щодо масового отруєння людей шаурмою в селищі Авангард

З відкритих джерел ГО “Рада громадської безпеки” стала відома інформація, щодо масового отруєння людей шаурмою в селищі Авангард Одеської області Овідіопольського району. В Одеську інфекційну лікарню з попереднім діагнозом “Гострий гастроентероколіт” госпіталізували 44 людини, з них 11 дітей. Ще одна людина від госпіталізації відмовився. За даними лікарів, при лабораторному обстеженні у 30 хворих виявили Salmonella enteritidis.

За даними видання (https://usionline.com/), кіоск, який торгував шаурмою, що стала причиною масового отруєння, у вівторок, 3 вересня, не працював. Його закрили самі власники. Напередодні працівники Госпотребслужби разом з поліцією змогли потрапити всередину.

Це вже не перший випадок масового отруєння в Одесі. Відомо, що 4 травня 2019 року люди купили шаурму в кіоску «Смак Сходу» ФОП «Кузьмінов Ю.В.» на розі Канатної та провулку Матросова, після чого послідував спалах кишкової інфекції.

За оперативною інформацією Головного управління Держпродпотребслужби, всього захворіли 9 осіб. Хворі були госпіталізовані в інфекційну лікарню. У трьох встановлено попередній діагноз «гострий гастроентероколіт», а у шістьох – «харчова токсикоінфекція». ( Джерело : http://oblvesti.com.ua/bez-rubriki/v-odesse-massovoe-otravlenie-shaurmoj-zhertvy-fastfuda-kupili-eyo-v-kioske-vkus-vostoka/ )

Відповідно до ст. 34 Конституції України та ст. 5 Закону України “Про інформацію” кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації. Згідно зі ст. 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію. Стаття 19 цього Закону визначає право запитувача звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Також, відповідно до ч.3 статті 22 закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов’язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником. Додатково повідомляємо, що відповідно до ч.1 статті 22 закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

   Враховуючи вищевикладене, просимо:

  1. Надати інформацію, щодо розміщення усіх подібних точок торгівлі фаст фудом. 
  2. Створення комісії Одеською міською радою з розслідування, щодо масового отруєння, в склад якої включити представників Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів ОМР та громадських активістів.
  3. У разі виявлення  грубих порушень санітарних норм просимо демонтувати точки торгівлі фаст фудом. 

 

 

photo_2019-09-09_12-02-15photo_2019-09-09_12-02-44

Поділитися статтею