Заява про проведення перевірки ТОВ “Агро-Долина” направлена в ДАБІ, прокуратуру Овідіопольського району та Одеської області

Заява про проведення перевірки ТОВ “Агро-Долина” направлена в ДАБІ, прокуратуру Овідіопольського району та Одеської області

До громадської організації «Рада громадської безпеки» зі скаргами звертаються мешканці смт Великодолинське щодо роботи зернового елеватора, який належить ТОВ «Агро-Долина». Мешканці у своїх заявах стерджують, що обладнання, яке встановлене в зерновому елеваторі, спричиняє значний шум, що перешкоджає мешканцям в користуванні власним житлом, завдає незручностей та спричиняє моральні страждання. Шум від роботи зернового елеватора не припиняється навіть у нічний час доби. Крім того, зерновий елеватор щодня викидає в повітря забруднюючі речовини. Мешканці смт Великодолинське постійно відчувають запах диму і хімічний запах.

Згідно інформаціїї яку отримало ГО «Рада громадської безпеки», ТОВ «Агро-Долина» не сплачує екологічного податку до державного бюджету України за викід в атмосферу забруднюючих речовин від свого виробництва. Усі ці незручночті виникають внаслідок того, що зерновий елеватор підприємства «Агро-Долина» був побудований біля житлових будинків з грубим порушенням санітарно-захисної зони.

Санітарно-захисна зона – територія навколо потенційно небезпечного підприємства, в межах якої заборонено проживання населення та ведення господарської діяльності, розміри якої встановлюються проектною документацією відповідно до державних нормативних документів. Санітарно-захисна зона створюється для захисту населення від впливу несприятливих виробничих чинників, величина яких на межі санітарно-захисної зони не повинна перевищувати гігієнічних нормативів, встановлених для населених місць. Ширина санітарно-захисної зони залежить від характеру і потужності виробництва.

Згідно Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених МОЗ України Наказом N 173 від 19.06.96 р., відстань до житлових будинків при будівництві елеваторів встановлюється за погодженням з органами державного санітарного нагляду, але не менше 100 м від межі території об’єкту. Разом з тим, відстань від зернового елеватора до житлових будинків становить менше 50 м, що є грубим порушенням діючого законодавства.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 21 ЗУ «Про громадські об’єднання»,

 

ПРОСИМО:

 

  1. Провести перевірку щодо наявності у ТОВ «Агро-Долина» проектної документації по встановленню санітарно-захисної зони навколо зернового елеватора.
  1. Провести перевірку щодо законності загалом будівництва зернового елеватора ТОВ «Агро-Долина» у смт. Великодолинське.
  1. Провести перевірку щодо наявності у ТОВ «Агро-Долина» дозволу Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на будівництво зернового елеватора

та прийнятий зерновий елеватор в експлуатацію.

  1. Провести перевірку відповідності розміщення зернового елеватора у смт Великодолинське державним стандартам, нормам і правилам, архітектурним вимогам, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням, а також місцевим правилам забудови населених пунктів.
  1. Винести відповідне рішення про визнання будівництва зернового елеватора у смт Великодолинське самочинно збудованим, що порушує будівельні та санітарні норми.
  1. Винести припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил з визначенням строку для добровільного виконання припису щодо припинення діяльності зернового елеватора ТОВ «Агро-Долина»

 

36968996_1510526249059684_7042700102816759808_n

 

36994376_1510526245726351_6239058803443105792_n

Поділитися статтею