Заява прокурору Одеської області та начальнику ГУ НП в Одеській області щодо розтрату бюджетних коштів в сумнівній угоді з відмивання бюджетних коштів в особливо великих розмірах

Заява прокурору Одеської області та начальнику ГУ НП в Одеській області щодо розтрату бюджетних коштів в сумнівній угоді з відмивання бюджетних коштів в особливо великих розмірах

Направили заяви Прокурору Одеської області Жученку та Начальнику ГУ НП в Одеській області Головіну щодо розтрату бюджетних коштів в сумнівній угоді з відмивання бюджетних коштів в особливо великих розмірах, з ознаками державної зради та сепаратизму, що укладена з корупційними контрагентами – фігурантами кримінальної справи всеукраїнського масштабу. 

ГО «Рада Громадської Безпеки» отримала відповідь директора Департаменту міського господарства Одеської міської ради (далі – Департамент)  Козловського О.М. № ЗПИ-191 від 17.12.2018 р. щодо запиту відносно використання коштів бюджету м. Одеси на закупівлю LED-гойдалок виробництва Російської Федерації в рамках так званого громадського проекту  «Dreamland». Керуючись правами, наданими ч. 1 ст. 5 Закону України «Про інформацію», п. 1 ч. 1 ст. 3 та п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», у порядку, передбаченому ч. 2 ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ми просили надати інформацію щодо проекту «Dreamland», який вже обійшовся міському бюджету в 4,4 млн гривень.  Але директор Департаменту Козловський О.М. так і не надав чіткої  відповідь на жодне запитання (!)

У листі № ЗПИ-191 від  17.12.2018 р. міститься додаток – свідоцтво офіційного дистриб’ютора компанії ІЕК Україна, де зазначається, що він має переважне право на реалізацію продукції торгової марки ІЕК на території України.  У публічному доступі, а саме на сайті usr.minjust.gov.ua, є інформація щодо цього підприємства: код ЄДРПОУ 32109430, місцезнаходження, а також інформація, що засновником юридичної особи є ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ІНТЕРЕЛЕКТРОКОМПЛЕКТ”, адреса засновника: 00000, м. Москва, пр. Дорожній 1-й, б. 4, споруда 1, РОСІЙСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ, а також вказано, що діяльність компанії ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО “ІЕК УКРАЇНА” (ДП “ІЕК УКРАЇНА”) ПРИПИНЕНО (!).

Також на сайті Youcontrol є посилання на рішення суду кримінального судочинства №75240378  https://youcontrol.com.ua/ru/catalog/court-document/75240378/, де міститься інформація про те, що компанія ІЕК Україна проходить по справі масштабної корупційній схеми відмивання держаних коштів. Суть злочинної схеми  полягала у тому, що під контролем органів податкової служби створюються та функціонують так звані «податкові майданчики», тобто незаконні «конвертаційно-транзитні центри». Керували схемою тодішні високопосадовці найвищого рангу часів Януковича –  Прем’єр-міністра України М. Азаров (втік, переховується в РФ) та Голова Державної податкової служби України О.Клименко (втік, переховується в РФ).

Наголошуємо, що станом на 27.12.2018 р. Департамент так і не надав публічну інформацію щодо закупівель для проекту  «Dreamland» та подає версію про начебто австралійського виробника.  Досі громаді Одеси не оголошена назва підприємства-виробника LED-гойдалок, не надані сертифікати безпосередньо виробника LED-гойдалок, не надані документи, які підтверджують, що вартість проекту відповідає заявленій (договори, акти, накладні, де вказана вартість закупівель на проект «Dreamland» та інші витрати на роботи та послуги).

Враховуючи вищезазначені факти, стає зрозуміло, чому найменування фактичного виробника та подробиці закупівлі розважального обладнання Департаментом міського господарства Одеської міської ради  приховуються (!)

Враховуючи вищезазначене, просимо  розслідувати розтрату бюджетних коштів в сумнівній угоді з відмивання бюджетних коштів в особливо великих розмірах, з ознаками державної зради та сепаратизму, що укладена з корупційними контрагентами – фігурантами кримінальної справи всеукраїнського масштабу. Просимо відкрити кримінальне провадження за статтями:

  1. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах – ч. 4 ст. 190 КК України.

 

  1. Розтрата бюджетних коштів – ч. 5 ст. 191 КК України “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”

 

  1. Фінансування сепаратизму – ст. 110-2 КК України “Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України”.

 

  1. Підроблення документів – ст. 366 КК України “Службове підроблення”

photo_2018-12-27_16-22-14photo_2018-12-27_16-22-11photo_2018-12-27_16-22-15

Поділитися статтею