Заява ТВО Голови СБУ Баканову щодо масштабної контрабанди за участю службовців ДПСУ та кримінального авторитета Мусаєва

Заява ТВО Голови СБУ Баканову щодо масштабної контрабанди за участю службовців ДПСУ та кримінального авторитета Мусаєва

Вважаємо за необхідне терміново повідомити Т.в.о. Голови Служби безпеки України, очільнику Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України Баканову Івану Геннадійовичу  щодо схем масштабної контрабанди через державний кордон та справу викрадення картин з музею Кастельвеккіо (Верона, Італія), де задіяні окремі високопосадовці Державної прикордонної служби України.   

 

Інформуємо про поточний стан корупції в митно-прикордонних структурах, що забезпечує сприятливі умови для організаторів злочинних схем незаконного збагачення. З огляду на найсвіжіші факти викриття масштабних злочинів нагадаємо, що 13 травня Держприкордонслужба повідомила про велику контрабандну знахідку на території Одеської області. За офіційним повідомленням, 590 тис. пачок цигарок швейцарського виробництва без акцизних марок України були виявлені правоохоронцями на одній з автостоянок села Нерубайське. Оціночна вартість знахідки – майже 22 млн гривень. Також повідомлялось, що реалізуються заходи з метою встановлення шляхів потрапляння цигарок на територію України та причетних до вищезазначеного правопорушення осіб. В той же час джерела повідомляють, що затриманий нелегальний вантаж належить особі, відомій в контрабандній сфері як Женя Крохмальщик.

 

В цьому ключі з’являється ще один цікавий факт: саме цей контрабандист був власником вантажу цигарок, що перевозились на баржі буксиром “Паралель” та 19 листопада 2018 р. внаслідок шторму з баржею був викинутий на берег поблизу міста Чорноморськ. На місці прикордонники виявили близько 5 млн пачок цигарок – без акцизних марок, частина яких марки Marble швейцарського виробництва. Це була одна з найбільших контрабандних партій цигарок, що коли-небудь були виявлені в Україні. Держприкордонслужба ситуацію тоді прокоментувала наступним чином: “Офіційно буксир з баржею здійснював каботажне перевезення, тобто перевезення товару між двома внутрішніми морськими портами однієї держави. Буксир з баржею не проходили митного чи прикордонного оформлення, адже плавзасіб мав на меті просто перепливти з одного порту Херсонської області в інший. ” В той же час  експерти оцінювали чергову контрабандну справу по-іншому, припускаючи, що цигарки могли прямувати за кордон до однієї з держав ЄС, розташованих на Чорному морі. Також лунали припущення, що цигарки могли везти до ЄС з анексованого Російською Федерацією Криму, куди перенесли контрабандне виробництво цигарок з Донбасу. Зазначимо, що навіть відкинувши усілякі припущення, використання українського судна вже тоді чітко сигналізувало про наявність великої схеми контрабанди.

 

Слідчі дії за справою цигарок з “Паралелі” почали розслідувати співробітники СБУ, ДПСУ та прокуратури. Кваліфікація: стаття 201 Кримінального кодексу – контрабанда в особливо великих розмірах.  З моменту відкриття справи – 20 листопада 2018 р. – минуло півроку, проте інформація щодо результатів слідства в публічному просторі відсутня. При цьому зазначимо, що в той самий час декілька тижнів тому знову через Херсон на Одещину потрапляє фура з тими ж швейцарськими цигарками, що також належать Жені Крохмальщику. В даній ситуації дивує, що найбільші контрабандні справи не хвилюють Державне бюро розслідувань, НАБУ та САП, до компетенції яких відносяться подібні справи.

 

Окремо наголошуємо на важливості розслідування українською стороною спільної спецоперації ФСБ РФ, кримінального авторитета Халіда Мусаєва та чиновників високих рангів у лавах Держприкордонслужби ( https://rgb-ua.com/zvity/16207/ ). Зокрема, в неодноразових зверненнях до уповноважених органів ГО “Рада громадської безпеки” надавала відомості, що в Одесі діє організоване злочинне угрупування, очолюване Мусаєвим Халідом Абдулвахитовичем. Правоохоронцям була надана зібрана інформація, що сигналізує про протиправні дії вищезазначеної особи, факти шантажу/ залякування / нападів на громадян, держслужбовців та бізнесменів Одещини, погрожуючи розправою ОЗУ та Кадирова, співорганізація викрадення веронських картин та контрабандне ввезення їх в Україну (заява Генеральному прокурору № II-469 від 5.10.2018 р., заява Міністру закордонних справ України № II-450 від 13.09.2018 р., заява Службі безпеки України № II-449 від 13.09.2018 р. заява в Посольство Республіки Італія в УКраїні № II-601 від 24.04.2019 р., Заява Генеральному прокурору вих. № II-599 від 24.04.2019 р., заява Міністру внутрішніх справ вих. № II-600 від 24.04.2019 р.).

 

Зазначимо, що правоохоронці були поінформовані стосовно наявних відомостей відносно пограбування музею Кастельвеккіо (Верона, Італія), викрадення 17 коштовних картин (Рубенса, Пізанелло, Карото, Тінторетто, Мантен’ї) та фактів щодо ворожої спецоперації. Нещодавно надійшла відповідь Генеральної прокуратури на заяви ГО “Рада громадської безпеки” від 25.04.2019 р. щодо  спецоперації, організованої ФСБ РФ проти України шляхом так званої Веронської історії. В листі повідомлялось, що Генпрокуратура передала отримані відомості Військовій прокуратурі Південного регіону задля ініціювання досудового розслідування за фактом можливої причетності посадовців Держприкордонслужби до контрабандного переміщення через державний кордон України культурних цінностей. В той же час такий розподіл компетенції викликає великі сумніви, адже навряд чи місцева військова прокуратура уповноважена розслідувати справу за участі ще донедавна голови ДПСУ генерала Петра Цигикала.

 

3.06.2019 р.  ГО “Рада громадської безпеки” отримала лист Військової прокуратури Південного регіону України, де повідомляється, що 28.05.2019 р. за нашою заявою № II-599 від 24.04.2019 р. в Єдиному реєстрі досудових розслідувань  зареєстроване кримінальне провадження за № 42019160690000043 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 185 КК України.

 

В рамках незаконної діяльності кримінального авторитета Халіда Мусаєва також інформуємо Вас, що він покриває незаконну діяльність ТОВ “Агро-Долина” (Код ЄДРПОУ: 38794412, засновник – компанія ТРАНС-АТЛАНТІК ГРУП ДМСС (Адреса засновника: ДУБАЙ, ДЖУМЕЙРА ЛЕЙКС ТАУЕРС, ДІЛЯНКА JLTE-PH2-BB1, МАЗАЯ БІЗНЕС АВЕНЮ ВВ1, ОФІС №2221-В, ОБ’ЄДНАНІ АРАБСЬКІ ЕМІРАТИ), кінцевими бенефіціарами є ХАКАН БАХЧЕДЖИ, ВАТАН ОНУР (Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати). Нагадаємо, правова боротьба мешканців смт Великодолинське за підтримки ГО “Рада громадської безпеки” почалась в червні 2018 р – https://rgb-ua.com/zvity/16024/. Порушення прав місцевих громадян були виявлені в сфері незаконного будівництва, а також безперервного шумового забруднення та викидів виробничого бруду в повітря. Після багатомісячної роботи в правовому полі – складання запитів, заяв, проведення мітингів та оприлюднення ситуації через ЗМІ – було винесено два рішення суду:

  • 26 листопада 2018 р. – В Окружному адміністративному суді Одеси відбулося судове засідання за позовом (апеляція) ТОВ «Агро-Долина» скасувати рішення про позапланової перевірки Департаментом архітектурно-будівельною інспекцією в Одеській області. Агропідприємство судову апеляцію програло – “ТОВ “Агро-Долина” програла суд проти ДАБІ, що оштрафував порушника за самовільне будівництво майже на 700 тис. грн”  https://rgb-ua.com/zvity/15411
  • 12 лютого 2019 р. – П’ятий апеляційний адміністративний суд розглянув цивільну справу за апеляційною скаргою ТОВ «Агро-Долина» на Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 5 жовтня 2018 з позовом Державної екологічної інспекції в Одеській області ТОВ “Агро-Долина” про застосування заходів реагування . Суд постановив апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Долина» задовольнити частково, а саме: «Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 5 жовтня 2018 з справі № 540/4171/18, – змінити, виключивши з його резолютивної частини словосполучення« … дозволу на спеціальне водокористування та … ». В іншому Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 5 жовтня 2018 р. по справі № 540/4171/18 – залишити без змін. »- http://reyestr.court.gov.ua/Review/79785034

Проте варто констатувати, що рішення українського суду, що предписує припинення робіт підприємства ТОВ “Агро-Долина”, яке щоденно здійснює екологічний геноцид громадян України, не стало підставою для належної роботи української виконавчої служби – https://rgb-ua.com/zvity/16224/ . Щодо невиконання рішень суду ще в лютому ГО “Рада громадської безпеки” інформувала Президента та Прем’єр-міністра – “Як привести судові рішення по агрогеноциду ТОВ «Агро-Долина» в дію?

https://rgb-ua.com/zvity/16024/

 

Враховуючи вищезазначене, просимо:

 

  1. Ініціювати оприлюдення Держприкордонслужбою результатів розслідування справи найбільшої контрабандної партії цигарок вартістю більше 100 млн гривень?
  2. Взяти під особистий контроль розслідування причетності колишнього голови ДПСУ П.Цигикала до контрабандного ввозу 17 викрадених картин з італійського музею Кастельвеккіо
  3. Ініціювати розслідування протиправних дій кримінального авторитета Халіда Мусаєва, об’єднавши факти участі у організації викрадення/контрабанди веронських картин, кришування ТОВ «Агро-Долина», напади на громадян та всі інші дії, що загрожують інтересам країни та громадян

 

 

62027711_438374846964045_347072046582202368_n

 

61956117_366587523983363_1515739090274746368_n

 

 

1

 

2

 

3

 

4

Поділитися статтею