Мешканці будинку на Коблевській 36 боряться за свій дім – пам’ятку архітектури та історії Одеси

Мешканці будинку на Коблевській 36 боряться за свій дім – пам’ятку архітектури та історії Одеси

В ГО “Рада громадської безпеки” звернулись мешканці будинку №36 по вулиці Коблевській з проханням допомогти запобігти захопленню новим сусідом квартири №4 спільної власності. Йдеться про проведення незаконних ремонтно-реконструкційних робіт на пам’ятці архітектури, без дозвільних документів і узгодження в уповноважених органах, в горищному приміщенні – місці загального користування (спільна власність мешканців будинку, де проходять загальні комунікації).

Мешканці керуються низкою нормативних актів і законів, а саме:

ГКУ, ст. 382 , Квартира як об’єкт права собственности, 

Частина 2. Ст. 382 ГК визначає правовий режим щодо допоміжних приміщень і приміщень загального користування в двох- або багатоквартирному будинку. Зокрема, за власниками квартир в таких будинках на праві спільної сумісної власності закріплюються приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири.

Рішення КСУ від 2 березня 2004 г. № 4-рп/2004 р.

1.1. Допоміжні приміщення (підвали,  сараї, кладовки, горища, колясочні і т.ін.)  передаються  безоплатно  у  спільну  власність громадян   одночасно   з  приватизацією  ними  квартир  (кімнат  у квартирах)   багатоквартирних   будинків.   Підтвердження    права власності   на   допоміжні   приміщення   не  потребує  здійснення додаткових  дій,  зокрема   створення   об’єднання   співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього.

ЗУ Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 29, ст.262), а також прав співвласників будинку:

Ст. 1. Ч.1. П. 6) спільне майно багатоквартирного будинку – приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія;

Ст. 4. Ч.2. Власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку.

    Ст. 5. Ч.1. Спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників.

           Ч.2. Спільне майно багатоквартирного будинку не може бути поділено між співвласниками, і такі співвласники не мають права на виділення в натурі частки із спільного майна багатоквартирного будинку.

    Ст. 6. Ч.1.П.1. Вільно користуватися спільним майном багатоквартирного будинку з урахуванням умов та обмежень, встановлених законом або рішенням співвласників; прав спільної власності мешканців будинку.

 

Особливу увагу слід акцентувати на факті, що будинок є пам’яткою архітектури, містобудування та історії – Рішення Одеського облвиконкому № 580 від 27.12.1991 р.,  № 652 від 25.12.1984 р., Наказ МКТ  №728/0/16-08,  Від 20.06.08 р., № 371-Од. Рік збудови – 1881 ( http://omr.gov.ua/ru/monuments/architecture/ ). Прибутковий будинок, побудований за проектом інженера Яворського О.М.), в різні роки був будинком професора Безредка О.М. (Мікробіолог, директор Пастерівського інституту в Парижі), лауреата Нобелівської премії Хавкіна Володимира Ароновича (мікробіолог, бактеріолог, винахідник протичумної, протихолерної вакцини).

 

Проведення будь-яких робіт на охоронному об’єкті або його території без узгодження і дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини – заборонено.

10 жовтня 2018 р., після звернення на міську гарячу лінію 15-35, на ім’я Міського голови Труханова Г.Л., представники Приморської РА і КП ЖКС “Портофранківський”, провели перевірку за вказаною адресою. З їх слів, в горищному приміщенні проводиться просто прибирання сміття. Фактично ж (додаються фото станом на 10.10.2018 р після перевірки), проводиться підготовка до демонтажу міжповерхового перекриття і опорних (капітальних) конструкцій будинку.

Відсутність узгодження і дозволу на виконання даних робіт, контролю з боку уповноважених органів, можуть призвести до негативних наслідків – руйнування будинку – пам’ятки архітектури, зміна поверховості, внаслідок будівництва додаткового поверху, збільшення нормативного тиску на капітальні стіни і фундамент будинку, погіршення освітленості і вентиляції , зміни вигляду будівлі, пам’ятки архітектури.

Мешканцями будинку були спрямовані звернення міському голові Одеси Трухановому Г.Л., Начальнику Управління ДАБК Авдєєва Олександру Робертовичу, Голові Приморської районної адміністрації Одеської міської ради, директору КП ЖКС «Порто-Франківський» Страшному В.А., начальнику управління культури, національностей та релігії і охорони Одеської ОДА Олійник О.В. , В.о. директора Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області городянський О.Н.

У свою чергу, РГБ направила звернення в Управління з охорони культурної спадщини Одеської міської ради Остапенко П.В., Департамент державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області Городянському О.Н., Міському голові Трухановому Г.Л. та Голові представництва Посольства Держави Ізраїль в Одесі, директору Ізраїльського культурного центру в Одесі, Першогму секретарю Посольства Держави Ізраїль в Україні Ілоні Хільковскій. Чекаємо реакції і сприяння всіх причетних держслужб в справі боротьби одеситів за власний будинок – пам’ятник архітектури та історії.

 

Hisilicon K3

Hisilicon K3

Hisilicon K3

Hisilicon K3

Hisilicon K3

 

110   6020   44101680_319496832177432_1642387836063711232_n40   70100   5010

 

 

ОНОВЛЕНО 

 

13 листопада 2018 р. РГБ отримала відповідь Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, що свідчить про відсутність інформації щодо документів, що надають право на виконання будівельних робіт. Також в листі повідомляється, що 25 жовтня співробітники обласного ДАБІ сумісно з представниками управління з питань охорони культурної спадщини Одеської міської ради здійснено комісійний виїзд на  об’єкт за адресою вул.Коблевська, 36. За результатами проведення комісійного огляду встановлено, що на горищі цього будинку факту виконання будь-яких будівельних робіт (в тому числі будівництва добудови) або будь-яких ознак таких робіт не виявлено, будівельники та будівельна техніка відсутні. 

З огляду на відповідь профільних служб, новий власник однієї з квартир поки припинив спроби перебудови загального горища, який, до того ж, є невід’ємною частиною будинку-пам’ятки архітектури. У той же час, небайдужі мешканці продовжують стежити за ситуацією, і в разі спроб відновити самозахоплення і перебудову горища відразу ж сповістять контролюючі служби міста та області.

 

46140813_699775730393173_8151984009551806464_n

 

1

 

Поділитися статтею